Britų teniso žvaigždė, Emma Raducanu buvo karūnuotas kaip BBC 2021 metų sporto asmenybė gruodžio 19 d., sekmadienio vakarą MediaCityUK, Salforde.

Britų paauglė nustebino visą pasaulį, laimėdama Didžiojo kirčio titulą po 44 metų, kai Virginia Wade laimėjo 1977 m.

Ji tapo pirmąja atrankos žaidėja, laimėjusia „Didžiojo kirčio“ turnyrą, nors reguliariame WTA ture nelaimėjo nė vieno mačo. Rugsėjo mėnesį ji laimėjo US Open.

19-metis žaidėjas stipriai konkuravo su kitomis sporto legendomis, tokiomis kaip Tomas Daley ir Tysonas Fury, kad atsiimtų trofėjų apdovanojimų ceremonijoje. Naras Tomas Daley užėmė antrąją vietą, o plaukikas Adam Peaty finišavo trečioje vietoje.

Emma Raducanu karūnuota kaip BBC 2021 metų sporto asmenybė

Raducanu pasaulio reitinge šiemet buvo 19 vieta, o tai yra eksponentinis augimas nuo 343 pozicijos 2021 metų pradžioje.

Ji yra jauniausia žaidėja, tapusi jauniausia Didžiojo kirčio čempione, kuri anksčiau buvo apdovanota 17-metei Marijai Šarapovai 2004 metais pietvakarių Londone. 2021 metų sporto asmenybės apdovanojimą įteikė Gary Lineker, Clare Balding, Gabby Logan ir Alex Scott.

Raducanu sakė: „Labai didelė garbė būti tarp šių nominantų. Laimėti yra gana nuostabu. Energija šiais metais žaidžiant Vimbldone prieš savo namų publiką – to niekada anksčiau nejaučiau. Stebėjau Metų sporto asmenybę augant ir man garbė būti tarp tų buvusių nugalėtojų. Džiaugiuosi ir Didžiosios Britanijos tenisu ir tuo, kad mums pavyko gauti šį apdovanojimą… ir vėl.

Emmai Raducanu įsimintini metai

Birželio mėnesį baigusi A lygius, Raducanu vėlai, debiutavusi WTA ture Vimbldone, buvo suteikta pagrindiniame turnyre.

Žygiuodama į ketvirtąjį turą, užregistruodama įspūdingą pergalę prieš pasipriešinimą, ji tapo jauniausia brite, kuri Vimbldono turnyre pasiekė 16-ąją atvirojo čempionato turnyre.

Pasiekti šį žygdarbį buvo tikrai neįtikėtina, nes jos svajonių bėgimas baigėsi, kai ji buvo priversta pasitraukti iš ketvirtojo turo rungtynių su kvėpavimo sunkumais.

Rugsėjo mėnesį ji pasiekė daugybę rekordų, užregistruodama savo pergalę „US Open“ čempionate, 6:4 6:3 nugalėjusi savo varžovę Leylah Fernandez. Tuo metu ji tapo pirmąja moterimi, laimėjusia US Open, neprametusi nė vieno seto.

Dabar ji baigs treniruotes, vadovaujama naujo trenerio Torbeno Beltzo artėjančioms „Australian Open“ rungtynėms, kurios turėtų vykti pirmadienį, sausio 17 d.

Užsukite į šią erdvę, kad gautumėte naujausių naujienų!